Nazwa forum

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-11-19 01:14:33

DRIFTOM
Administrator
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 16
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

AQo 3bet pot IP

Siema.
Co myślicie o tej ręce?
https://www.weaktight.com/e/5a10b787d39043293d8b4671
Staty przeciwnika  po ~80rękach to:

VPIP 25 3BET 18,5 C-BET 57

stwierdziłem, że będąc na pozycji takie AQ dobrze mi zagra postflop więc call.

Jak tak teraz patrze na tą rękę to wydaje mi się zupełnie bez sensu zrzucenie turna po callu flopa skoro otwierają mi się drawy?
Ogarnia ktoś z was temat implied oddsów dobrze?

Chyba, że 4bet pre ma większy sens.

Offline

#2 2017-11-19 02:06:21

Niemorales
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 23
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: AQo 3bet pot IP

Zaczynamy. zacznę od ostatniego zdania  [dblpt]D

Jeśli koleś ma u mnie w statystykach 3bet 18,5(!!) to ja go Light 4 betuję z każdym praktycznie blokerem, a nawet i fajną grywalną ręką.
A oto dowód [dblpt])
https://www.weaktight.com/h/5a10c579d39043be288b45c4
Przeciwnik 3bet 20 po 140 łapkach.

Za 4betem przemawia też fakt, że Twój przeciwnik jest na Sb (najbardziej 3betowaną NADUŻYWANĄ na naszych stawkach).

Mam takie przemyślenia a propos dzisiejszych czasów i 3betu  [dblpt]D
Poziom podnosi się bardzo szybko bo i dostęp do wiedzy jest ogromny. Takie ryby poczytały o agresji (albo mają to w ego), poczytały o 3becie i korzystają z niego do upadłego. Ale jak dostaną na twarz 4bet to (i słusznie) wsuną tylko premium handy. Oczywiście jest nieliczna grupa maniaków, którzy nie wyrzucą nic - ale i tych trzeba jakoś sprawdzić i oznaczyć  [dblpt])

Uważam, że light 4bet jest baardzo profitowy na takich graczy. Ale to temat do dyskusji. Jak uważacie?

stwierdziłem, że będąc na pozycji takie AQ dobrze mi zagra postflop więc call.

100% zgoda, że na pozycji gra lepiej niż bez niej [dblpt])

Jak tak teraz patrze na tą rękę to wydaje mi się zupełnie bez sensu zrzucenie turna po callu flopa skoro otwierają mi się drawy?

i znów 100% zgoda. Pas wg. mnie jest poważnym błędem ale właśnie oglądanie ręki z perspektywy nauczy nas najwięcej. I zaraz oddsy...

Wiadomość dodana po 36 min 51 s:
Najpierw policzymy Twoje szanse bez impied odsów a tylko pod oddsy.

Po jego becie na T w puli jest 8,66 a Ty masz dołożyć 3,55 aby wygrać 12,21 czyli:
3,55/12,21=0,29% 
A ile masz szans?
(jeśli koleś już nie ma koloru a zakładam, że nie) to masz 3 A (?!) 4 T i 8 pozostałych trefli (jeden policzyłem w dziesiątkach). Czyli 15x2=30%

Więc nawet BEZ implied oddsów masz profitowe dołożenie (boję się czy Asy są Twoimi outami ale wtedy jest metoda liczenia, że niepewne outy dzielimy przez 2 czyli Asy to 1,5 outa było by).

Lecimy dalej:

https://pl.pokerstrategy.com/glossary/Implied-Odds/

Czyli:
pula to 8,66 powiedzmy, że dokładasz 3,55 i w stacku zostaje 7,18 (liczę Ciebie bo on ma więcej).
Liczysz więc, że jeśli trafisz swojego outa wyciągniesz od kolesia jeszcze 7,18. Czyli jaka jest Twoja opłacalność dołożenia?
Dokładasz 3,55 żeby wygrać 26,57 (w puli po T będzie 12,21 a po R + 7,18 Ty + 7,18 on)
Czyli Implied oddsy to....... (!)
0,13%
3,55/26,57
Snap Call  [dblpt])

uffff poszło

Wiadomość dodana po 39 min 39 s:
13% oczywiście

Offline

#3 2017-11-19 10:57:50

DRIFTOM
Administrator
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 16
Windows 7Chrome 62.0.3202.94

Odp: AQo 3bet pot IP

Dzięki za analizę. Przed 4betowaniem takich rąk mam zawsze rozkminę:
albo mi zrzuci, albo nadzieję się na jego top range. Dlatego w większości przypadków calluje  to IP.

Ja bym w ogóle nie liczył A do outów, ponieważ gdy spadnie mi A i przeciwnik wjeżdza to raczej jestem z tyłu. Przynajmniej tak mi się wydaje.
No z drugiej strony moją największą bolączką jest... zbytnie kombinowanie, więc pewnie masz rację i tam jest ez call.

Offline

#4 2017-11-19 13:56:39

Niemorales
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 23
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: AQo 3bet pot IP

Prawdopodobnie masz rację z tymi Asami więc liczymy je jako niepewne outy (podzielone przez 2). Ale nawet jeśli je wywalimy i masz 4 T i 8 trefli to outów 12 a oddsów 24%. Więc jeśli koleś będzie Cię sprawdzał "do spodu" (a liczę, że będzie bo na stole na Turn już leży potencjalny flush a on się go nie boi i napieprza dalej) to masz do dołożenia 13% (implied oddsy) a Twoje szanse to 24%. Profitowy call.

Tu jeszcze wrzucam cytat z książki Alexandra Fitgeralda "Mit pokerowego talentu"
1.jpg

A Twój oponent miał tam (18%).

Wiadomość dodana po 06 min 26 s:

No z drugiej strony moją największą bolączką jest... zbytnie kombinowanie,

Kiedyś widziałem wpis "Górala", który napisał, że jeśli ktoś ma problem z mikrostawkami to prawdopodobnie za dużo kombinuje  [dblpt]D

Mam tak samo  [dblpt]beer[dblpt] (choć u mnie największą zmorą do niedawna były calle na river - pracuje nad tym i powoli przynosi efekty).

Offline

#5 2017-11-19 23:02:28

Łukasz
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 20
Windows 7Opera 48.0.2685.52

Odp: AQo 3bet pot IP

Bardzo fajna i wyczerpująca analiza Arek  [dblpt]good[dblpt]  [dblpt]beer[dblpt]

Od siebie mogę dodać, że przy statystykach opartych na ok. 100h nie można się za mocno opierać. Zwykły run może mocno zawyżyć takie staty jak 3 bet. Z pewnością też nie jest to 3% bet, więc biorą uwagę, że mamy TOP range z BU i dalej dominujemy zakres 3bet z SB. Zdecydował bym się na 4bet, samo przebicie generuje nam niesamowity profit.

Zastanawiam się nad callem flopa. Przykuło moją uwagę wysokość Cbet (70%) na takim suchym mordzie w 3bet po wydaje mi się zdecydowanie za dużo. Tym bardzie, że on nie ma za wiele rąk z którymi szybko chce wrzucić stack. KK+ nie sądzę żeby 55 3betował i względnie QcJc JcTc.
Potrzebujemy 29% i mamy tylko dwa backdoory, które pozwolą nam zrealizować equity. Osobiście foldował bym na flopie, jeżeli widział bym dużą agresje u tego gracza myślę, że raise cbet był by na pewno profitowy. Na pewno większość blefów byśmy wywalili, a w tej sytuacji naprawkę mocnych rąk ma tylko parę kombo.

Offline

#6 2017-11-20 00:21:19

Niemorales
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 23
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: AQo 3bet pot IP

Odniosę się [dblpt])

przy statystykach opartych na ok. 100h nie można się za mocno opierać

To prawda, choć czasami rozpoznasz fisza po 10 rękach [dblpt]) 

on nie ma za wiele rąk z którymi szybko chce wrzucić stack

Oczywiście, że ma bardzo mało kombinacji z którymi chce szybko wrzucić ale są to np AA i Ak(o/s). Ty blokujesz mu tego Asa więc on się może jak najbardziej bać flusha - że dojdzie. To jest Fisz a fisze overplayują swoje układy i jak mają mocną rękę to idą z nią do spodu bez względu na board.
Myślę, że za bardzo się leveujesz co on ma, [dblpt]) ale pomyślmy....................... AK AA bez clubsa [dblpt]P

nie sądzę żeby 55 3betował i względnie QcJc JcTc.

Tu się z kolegą nie zgodzę on tu może z 18% wrzucać 78s wg mnie i 55+ również.

mamy tylko dwa backdoory, które pozwolą nam zrealizować equity

Na turn equity zwiększają wszystkie wszystkie trefle (10) wszystkie J (3) i T (3) = 16 kart

raise cbet był by na pewno profitowy

Myślę, że na część graczy można by ale czy na agro donka? Musiałbyś sprawdzić w statach czy on w ogóle coś foduje.

Co myślicie? Nie chcę żeby to wyglądało, że wszystko neguję. Po prostu dyskutujemy. For Value [dblpt])

Offline

#7 2017-11-20 10:27:08

Łukasz
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 20
Windows 7Opera 49.0.2725.39

Odp: AQo 3bet pot IP

O to chodzi, żebyśmy dyskutowali.

Podsumowując call turn jest teoretycznie dobry, bo brakujące $ wyciągniesz na river jak dostanie T lub trefle.

Wydaje mi się błąd leży na flopie. Jeżeli koleś używa takich dużych sizingów, prawdopodobnie się już nie zatrzyma.
Fakt może on tam jeszcze ładować jeszcze AK i parę kombo suited connectors w treflach.  Wydaje mi się, że będzie nam ciężko uzyskać 29% equity na jego zakres.

Stół: 3dKc5c
   

Equity Wygrana Podział 
CO  22.89%  22.77%  0.12% AcQd
SB 77.11%  76.98%  0.12% 88+, 55, AKs, KJs+, QcJc, QcTc, JcTc, Tc9c, 9c8c, 8c7c, 7c6c, AKo, KJo+

Wydaje mi się, że przeceniasz trochę wartość backdoorów, przy callowaniu bez inicjatywy.

Wiadomość dodana po 36 min 40 s:
1.jpg
Mając 3 backdoory jest tylko 10 kart, które dają nam przyzwoite equity.
3 A --  są dla Ciebie najlepsze. Powinny zmniejszyć agresję przeciwnika i dać łatwo realizować equity. Jeżeli będzie dalej agresywny, a w jego range widzisz głownie KK+ AK, będziesz miał ciężką decyzję
3 Q -- W treflach jest najlepsza, ale i tak nie daje Ci dużego komfortu przy callowaniu następnych dużych betów
Jc Tc -- dają dodatkowe outy na river ale w moim mniemaniu dobrze trafiają również w jego range dając dwie pary i OESD
4c 2c -- niepozorne boostery

Offline

#8 2017-11-20 11:51:39

DRIFTOM
Administrator
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 16
Windows 7Firefox 57.0

Odp: AQo 3bet pot IP

Niemorales napisał/a:

choć u mnie największą zmorą do niedawna były calle na river - pracuje nad tym i powoli przynosi efekty

O to to. [dblpt]D moja niebieska przez to leży i kwiczy.

Jak tak teraz rozkminiam to rozegranie to wydaje mi się, że floatowanie flopa nie ma sensu rzeczywiście. Ten gracz zrzucał do mojej agresji już wcześniej (BTW możecie go spotkać - nick  EnKuzaOvceJedo i avatar to typ opalający się na plaży (?) ).
Dzięki Arek i Łukasz za rozjaśnienie paru kwestii, oczywiście liczę, że owocna dyskusja będzie trwała nadal.
@Łukasz, nie jestem do końca pewien czy A w moim przypadku tak bardzo poprawia mi rękę? Jeśli spadnie i  dostanę kolejną beczkę to teoretycznie gram już za całego stacka, a to wciąż tylko TP.

Offline

#9 2017-11-20 13:24:32

Łukasz
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 20
Windows 7Opera 49.0.2725.39

Odp: AQo 3bet pot IP

Łukasz napisał/a:

3 A --  są dla Ciebie najlepsze. Powinny zmniejszyć agresję przeciwnika i dać łatwo realizować equity. Jeżeli będzie dalej agresywny, a w jego range widzisz głownie KK+ AK, będziesz miał ciężką decyzję

Tak jak pisałem. Equilab podaję ile Ci się należy z dalej puli vs range przeciwnika. Nie uwzględnia tego, że masz pozycję, a Twój przeciwnik jest agresorem.
Robiąc analizę ile equity potrzebujesz do sprawdzenia. Powinno się dodawać parę procent jak nie masz pozycji i nie byłeś agresorem. Jeżeli Ty masz pozycję/ byłeś agresorem decydujesz o linii w innym przypadku zostaje Ci się tylko dostosować...

Offline

#10 2017-11-20 13:34:45

Niemorales
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 23
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: AQo 3bet pot IP

Wydaje mi się, że przeceniasz trochę wartość backdoorów, przy callowaniu bez inicjatywy.

Bardzo być może [dblpt])

ale jeśli już callujesz i dostajesz Jc to nie możesz nie callnąć na T.
Masz rację, że decyzje powinieneś podjąć na flopie i foldnąć jeśli w przypadku poprawy equity i tak spasujesz na Turn.

Nie mam rączek żadnych na tego Enkuzę (a Ty masz jakieś łapki inne?).

Offline

#11 2017-11-20 19:06:06

DRIFTOM
Administrator
Dołączył: 2017-11-18
Liczba postów: 16
Windows 7Firefox 57.0

Odp: AQo 3bet pot IP

Innych ciężkich spotów z nim nie miałem, nigdy więcej też go nie widzialem na tych stawkach, ale dość mało ich grałem jak na razie.
On grał regularne no i niestety HUD nie jest zbyt pomocny w tym.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
heromc - wiezienie - wizardchronicles - insolitam - sabaru